PDF Yazdır e-Posta
Administrator tarafından yazıldı   
Cuma, 22 Mayıs 2009 14:43
Bay Mu Xinhai
Genel Sekreter Yardımcısı
Sözcü Çin İthalat ve İhracat Fuarı'nın
  7 Mayıs, 2009, Guangzhou

Arkadaşlar basın, bayanlar ve baylar kimden,

İyi günler! Welcome to the basın toplantısında ve katılım için teşekkür ederiz. Çin İthalat ve İhracat Fuarı ve 105. Oturum bu öğlen sonucuna olması ve bu oturum için en son basın toplantısında ise devam etmektedir. Bugün bizimle Bay Wen Zhongliang, Müdür Yardımcısı Bölümü Dış Ticaret Bakanlığı Ticaret PRC of için mutluyuz ve Müdür İş Ofis Kanton Fuarı of, co-chair bana konferans ve cevap soru.

The 105. Kanton Fuarı'nın zemininde karşı yapıldı ve derinleştirilmesi ve Çin dış ticaret konusunda ciddi etki exerted finansal kargaşa yayılıyor. Bu nedenle, TBM Merkez Komitesi ve Devlet Konseyi 105. Kanton Fuarı için politikalar ve dış ticaret konusunda da istikrarlı bir büyüme sağlamak için elverişli olan bir önlemler paketi tarafından benimsenmesi büyük önem ekli var. Fuar sırasında, Wen Jiabao, Premier Devlet Konseyi Fuar bir ziyarette bulundu ve büyük bir cesaret olarak görev yapmış ve özellikle katılımcıların bu personel dış ticaret alanında çalışan güvenini artırdığını bir talimat verdi. Bakanlık Ticaret ve tüm düzeylerde zamanında bu hükümetlerin iş ihracat için destekleyici olarak proaktif önlemler çeşitli promulgated. Büyük destek ve Guangdong eyaleti ve Guangzhou belediyenin yanı sıra tüm çevreler tarafından birlikte çalışmalarının ilgili bölümlerin işbirliği ile, bu oturumuna adil yurtdışı alıcılar, iş görüşmeleri çok sayıda aktif katılım gördü, yerli ve yabancı ticaret ilk maç , ve başarı ve güvenilir bir ortamda başarıyla H1N1 grip salgını önleyerek güvenli. Toplamda, her şey çok dengeli bir şekilde gidiyordu daha fazla olan dış ticaret sağlamlaştırmak için büyük katkılarda sonuçları, ekonomik büyüme korurken, iç talebin genişletilmesi beklenen ve ekonomik yapısı ayarlayarak.
 
Şimdi ben 105. Kanton Fuarı hakkında bilgi vermek istiyorum.

İlk olarak, mütevazi bir düşüş yurtdışı alıcılar fuar katılan sayısında görülen
Bu oturumda, 209 ülke ve bölgeden yurt alıcı sayısı 165.436, 9126 son oturumu 5.2% bir düşüş temsil eden daha az oldu. Üste 5 ülke ve bölgelerde bu yönde olduğunu Hong Kong SAR, ABD, Tayvan İlçe, Malezya ve Hindistan olan rakamlar 26.863, 9.035, 8.612, 6.422, 5.002 olarak gerçekleşmiştir. 57210 yeni alıcı ve 2169 uluslararası zincir iş bu katıldı.

İkinci olarak, ihracat cirosunun bir ölçüde azaldı
Bu oturumda toplam ihracat cirosu YTL 26,23 milyar idi 5,32 milyar, önceki oturumu 16.9% bir düşüş temsil eden az USD'dir.

Makine ve elektronik ürünlerin hala bir köşe taşı kaldı
Makine ve elektronik ürünlerin cirosunun 11,26 milyar YTL, toplam 42,9 ve% muhasebe ulaşmış ve% 19,5 ile bir önceki oturumu üzerinden düşmüştür. Hafif sanayi ürünleri ve 8,37 milyar YTL ciro, 31,9% muhasebe ulaşmış ve% 15,3 ile aşağı indi; tekstil ve konfeksiyon ve 3,23 milyar YTL ciro,% 11.7 ve toplam 12.3% muhasebe bir azalma ile ulaştı.

Bazı kategoriler artış gördüm ürünlerin çoğu cirosu bir düşüş yaşadı
Ev ve ciro elektrikli aletleri YTL 4,77 milyar,% 11.7 yere vardık; donanım cirosunun 2,13 milyar YTL, 28,3% yere vardık; giysi ve aksesuarları cirosunun USD1.62 milyar 15,2% aşağı olduğunu; için maddelerin ciro günlük kullanmak YTL 980 milyon,% 2.4 aşağı oldu. Bu gıda ve ayakkabı ve cirosu bu düşme eğiliminin ters YTL ve 410 milyon durdu ve sırasıyla 550 milyon YTL, en fazla% 3 ve% 1,9 ile. Cirosunun bir artış tanık pazar talebi, tıbbi cihazlar ve disposables rocketing ile 220 milyon YTL ile% 34,7 'lik bir artış gösteren mahmuzlu.

Sırasında gelişen pazarlarda kadar oldu İhracat geleneksel pazarlara aşağı oldu
AB ve ciro, Orta Doğu ve ABD hala, 7,57 milyar YTL ile, Üst 3 kaldı 4,08 milyar YTL ve 3,3 milyar YTL,% 28,% 4.7 ve% 8.1 ile azalmıştır önceki oturumda, 28,8% için muhasebe ile karşılaştırıldığında, % 15,5 ve toplam 12,6% respectively. Bazı gelişmekte olan piyasa başka bir resmi gördüm. Arjantin, Hindistan ve ASEAN, 380 milyon YTL bir ciro elde var 770 milyon YTL ve 1,93 milyar YTL,% 10.2,% 6.2 ve% 7.1 'sırasıyla artış gösteren.

Online işlem Ciro azaldı
Kanton Fuarı's biriken web sitelerine Ziyaret 190 milyon kez,% 2.5 arttı. Online ve amaçlanan cirosu 510 milyon YTL,% 13,7 ile azalmıştır ulaştı.

Üçüncü olarak, daha fazla çaba gösterilmesi IPR koruması güçlendirmek için yapılmıştır
Bu seans 581 şikayet IPR bir ihlal ile ilgili aldı. 748 işletmelere ve şikayet edildi 446 işletmelere IPR bir ihlali şüpheli olarak teyit edildi. No complaints Uluslararası Köşkü de şikayet olan ve Ulusal Köşk, işletmelerde şikayetler sayısı bulunan işletmeler IPR bir ihlal% 9,4 ile% 17,5 azalarak şüpheli olarak ve% 10,4 olarak teyit olmak.

Bu oturumda, 5 denetim grupları sıkı uygulanması ile ayakları ve kullanımını denetlemek, ticaret düzeni bakım katkı ve istenen etkiyi düzenlenmiştir.

Dördüncü olarak, maç-iç pazara ihracat yönlendirme için konferans yaparken ilk gerçekleşti.
In order etkin Bakanlığı Ticaret maç yaptı-sırasıyla hangi ilk kez düzenlenen etkinlikler yerli alıcılar yılında açık olan ikinci bir iç talep ve Fuarı'nın üçüncü aşama ihracat yönlendirmesi için konferanslar yapmak mali kriz cevap elli üç yıllık. Bu özel önem Fuar bu yeni girişimi ile iç talebi ihracat ve yönlendirme teşvik etmektir. Daha fazla daha fazla maç için daha iyi yollarını keşfetmek olacak bu başarılı deneyime dayalı yapmak.

Beşinci olarak, H1N1 grip salgını etkin önleme güvenli ve pürüzsüz Fuar güvenli.
Fuar boyunca da dünya genelinde Meksika ve yayılmasını gerçekleşti H1N1 grip salgını salgına karşılık, öncülüğünde ve Guangdong eyaleti ve Guangzhou Belediyesi ilgili bölümleri ile işbirliği ile, biz zamanında bir çıkması planı bir paket hakkında başlatılan tedbir ve önleme tedbirleri bu konuda hedeflemenin. Tüm bu çabaların sağlanması ve sağlık durumun Fuarı'nın sorunsuz ilerlemesi için güvenli. By far, there is no benzer durumda ana bulunan's being. Karmaşık ve temiz çevre ve temiz hava sayesinde, iyi hijyen ve sağlık kütüğü yapılır ve hasta geçici Kliniğimizde alınan sayısı temelde, önceki oturumun eşdeğer olduğunu gerçekleflmifltir.

Altıncı olarak, sergi hizmet düzeyinde etkin bir şekilde gelişmiş olduğu
Bu oturum, our sergi hizmet düzeyinde olan sıcak birçok yurtdışı alıcı ve katılımcılar tarafından tanınan olduğunu tüm alanlarda geliştirilmiş oldu. İlk olarak, yeni kurulan Müşteri Hizmetleri Merkezi ilk kez işlem iki yönü, yani içinde önemli kazanımlar bir başarı tanık, sorunlarına yanıt hızlandırılmış hızlı ve daha az şikayet bir önceki oturumda toplam beşte muhasebe. İkinci olarak, katılımcı ve alıcılar için VIP hizmet başlatmaya sıcak karşılama kucakladı. 6 Mayıs itibariyle, Yurtdışı VIP Club toplam 1836 VIP yurtdışında satın aldı.

Yedinci, ve 106. Kanton Fuarı 2 gün kısaltılmış olacak süresi.
Ticaret Bakanlığı, bu 106. Kanton Fuarı'nın süresi ile Onaylanmış 23 gün 21 gün ayarlanacaktır. Tutup her aşamasında 5 günlük bir süre içerisinde sergileyerek zaman değişmemiştir ve zaman aralığı için sökülmesi standı ve inşaat 4 gün 3 gün kısaltılmış olacak. Yeni düzenlemeler sonrasında, önümüzdeki oturumun zamanlama Ekim 15 19 Faz için, 23 Ekim 27 Faz II, 31 Ekim den Faz Ⅲ için Nov.4 için, 20 Ekim 22 iki aralıklarla ile ben olacak ve 28 Ekim 30 kadar.

Bu oturum olarak, kabul edilen önlemleri hayatın tüm yürüyüşlere gelen geniş ilgi yakaladı ve medya, yani, ticari promosyon, yoğun tanıtım, fuar hizmet yükseltiyorsanız uzatılması ve maçın tanıtım olumlu sözleri-yönlendirme için konferans yapmak kazandı iç pazara ihracat. Ayrıca, basın yapılmış, tam ve tarafsız yenilik ve genişletmek işlem hükümetler tarafından her düzeyde, yerel işletme idari bölümler ve ülkenin finansal kriz mücadele amaçlı genelinde ihracatçılar için proaktif önlemler konusunda derinlemesine raporlarınızda. Ayrıca Kanton Fuarı ile yansıyan başarılı deneyim, evden pazar bilgilerini ve yurtdışında kapalı. Hereby, Basın Merkezi Kanton Fuarı'nın adına, ben sizin için mükemmel iş ve özel ruhu için en samimi şükranlarımı istiyorsunuz.

İstek başarılı bir kariyer ve hoş bir hayat.

Teşekkürler!
 

Bu Sayfa 4396.  defa Okundu

Çin Fuar Videoları

image

Çin Resimleri

image

Çin’de İş Yapmanın 10 Kuralı